czwartek, 22 kwietnia 2010

Prasówka 3


Sprostowanie wypowiedzi w artykule "Bieganie od kuchni" Sprostowanie do artykułu napisane przez mgr Małgorzatę Rzeszutek Desmond: "Proszę o sprostowanie wypowiedzi Pani Dr Urszuli Zdanowicz na temat diet wegetariańskich zamieszczone w wywiadzie „Bieganie od kuchni” z dnia 08.04.2010, które według najnowszego stanu wiedzy naukowej o żywieniu są błędne, i z punktu widzenia znaczenia diet roślinnych w prewencji chorób cywilizacyjnych, wręcz szkodliwe."__________________________________

Zamiast kupować detergenty testowane na zwierzętach... Czyli "zrób-to-sam": środki czystości (po angielsku)

_____________________________


Świat uratują wegetarianie

Dyskusja o celowości jedzenia mięsa jest stara jak świat

Amerykański pisarz Jonathan Safran Foer zmierzył się w swoim najnowszym bestsellerze "Jedzenie zwierząt" ("Eating Animals") ze zjawiskiem wegetarianizmu. Wprawdzie autor nie prowadzi krucjaty przeciwko spożywaniu mięsa, ale po lekturze książki czytelnik dobrze się zastanowi nim nałoży sobie na talerz porcję pieczystego.

No proszę, wystarczy tylko chcieć. Przy odrobinie dobrej woli człowiek potrafi zmienić tradycyjne nawyki żywieniowe, bazujące na spożywaniu szczególnego rodzaju białka zwierzęcego. Mieszkańcy Południowego Pacyfiku, Polinezji, Melanezji i Nowej Gwinei zrezygnowali ze spożywania ludzkiego mięsa pod wpływem perswazji misjonarzy i kultury zachodniej. (...) Jeszcze w XX wieku pewien członek plemienia Maori z Nowej Zelandi płakał na łożu śmierci na wspomnienie smaku ludzkiego mięsa, którego nie jadł od czasu młodości. Członkom tamtejszej społeczności nie było łatwo zrezygnować ze starych upodobań kulinarnych, ale okazuje się, że dla chcącego nie ma nic trudnego.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najbliższe wydarzenie

W tej chwili planujemy nowe, ciekawe wydarzenia. Zachęcamy do regularnego odwiedzania bloga!